Geschillencommissie Sociaal Domein
Beste Zaalberg,
In april 2023 is de nieuwe Geschillencommissie Sociaal Domein opgericht. Deze commissie behandelt geschillen tussen gemeenten en zorgaanbieders, met name op het gebied van inkoop en (de uitvoering van) contracten op het gebied van Jeugd en WMO. Wanneer de partijen onderling er niet uitkomen wordt dit voorgelegd aan de Geschillencommissie Sociaal Domein. Dit is nu voorgevallen bij onze gemeente. De vraag van de afdeling Sociaal Domein is hoe dit moet worden gearchiveerd. In de selectielijst staat dit bij 13.1. Het gaat hier niet om een bewaren zaak neem ik aan omdat dit een vraag is wat betrekking heeft op WMO of Jeugdhulp. Dan kan het misschien onder 8.1. Maar WMO voorziening is WMO is 15 jaar te bewaren en Jeugdhulp 20 jaar. Mijn vraag is hoelang het bindend advies van de geschillencommissie m.b.t. WMO of Jeugdhulp bewaard moet blijven.
Antwoord:
Uw vraag gaat niet over de WMO of Jeugdzorg. Daarmee zijn de bewaartermijnen uit deze wetgeving niet van toepassing. Waar u het over heeft is een geschil dat gaat over de uitvoering van een contract.
Daarmee dient u te kijken naar 13.1.1 van de selectielijst (V 7 jaar na afhandeling). Als dit leidt tot een wijziging van het contract (of andere invulling van het contract), zien we dit als een wijziging van het contract en dat valt onder 16.1 (V 10 jaar na einde contract). Het advies van de geschillencommissie maakt dan onderdeel uit van het geschil of het gewijzigde contract of beide.