contact  |  zoeken




"Het doel van deze cursus is een overzicht te bieden van nieuwe mogelijkheden en kansen voor de inrichting van informatievoorziening"

Recordkeeping voor managers

CURSUSBESCHRIJVING
Organisaties krijgen steeds meer te maken met digitale informatie: informatie die digitaal wordt aangeleverd of informatie die wordt gescand om beter te kunnen worden ontsloten. Klanten en ketenpartners stellen steeds hogere eisen aan de kwaliteit en de snelheid van de informatiedienstverlening en verlangen dat de organisatie meegaat in de ontwikkelingen.

Dit alles heeft grote gevolgen voor de inrichting van de (documentaire) informatievoorziening. Nieuwe wetgeving stelt nieuwe eisen en biedt nieuwe mogelijkheden. De functie van de informatievoorziening wordt meeromvattend: nieuw te maken beleid zal ervoor moeten zorgen dat de informatievoorziening aan hogere eisen van kwaliteit, snelheid, efficiëntie en controleerbaarheid voldoet.

In deze cursus bespreken wij de veranderingen in het vakgebied en de gevolgen daarvan voor de inrichting van de informatiedienstverlening. Gebaseerd op het kader uit de NEN-ISO 15489-1 norm voor informatie- en archiefmanagement worden alle aspecten van een moderne (veelal digitale) informatiehuishouding behandeld en wordt besproken hoe de organisatie op die ontwikkelingen zou kunnen anticiperen.

LEERDOEL
Het doel van deze cursus is een overzicht te bieden van nieuwe mogelijkheden en kansen voor de inrichting van informatievoorziening. Na afloop van de cursus geeft de cursist in grote lijnen een actueel beeld van de mogelijkheden die nieuwe wetgeving biedt en beschrijft de cursist de impact die de invoering van een DMS/RMA met bijbehorende archiveringstechnieken heeft op de organisatie, vanuit technisch, organisatorisch en procedureel perspectief.

DOELGROEP
Deze cursus is bij uitstek geschikt voor:
- chefs interne en facilitaire zaken
- hoofden documentaire informatievoorziening
- coördinatoren I&A
- projectleiders invoeringstrajecten DMS/RMA.

ELEKTRONISCHE LEEROMGEVING
De cursusaanpak is als volgt. Direct na inschrijving ontvangt u een inlogcode en kunt u beginnen met het aanmaken van uw gebruikersprofiel in onze vernieuwde elektronische leeromgeving. U kunt kennismaken met andere cursisten die zich hebben ingeschreven. De docent is al aanwezig en blijkt een aantal prikkelende stellingen gereed te hebben, die u aan het werk en discussiëren zetten. Zo ervaart u meteen al de voordelen van het digitale werken en de kracht van web 2.0-activiteiten. Er is lesmateriaal aanwezig in de vorm van korte films en artikelen. U leert bij VHIC op een nieuwe manier te werken met theorie en praktijk.

Als onderdeel van de cursus krijgt u een half jaar toegang tot een community van deelnemers die de workshop eveneens hebben gevolgd. De community geeft u toegang tot overzichten, stappenplannen, gratis boeken, artikelen, andere deelnemers en fora om vragen te stellen.

CASE INBRENGEN
U kunt voorafgaand aan de cursus uw eigen case inbrengen. Wij helpen u met het beschrijven en insturen van de case met een uitgebreid stappenplan. Elke ingestuurde case krijgt een persoonlijke reactie van de docenten. Gezamenlijk, in 2.0-overlegvorm, wordt besloten welke case wordt behandeld tijdens de lesdag. Deze wordt uitgebreid uitgewerkt en besproken.

PROGRAMMA
Dagdeel 1: Inleiding recordkeeping
- kader: NEN-ISO 15489-1
- werkprocessen, procesgerichte inrichting.

Dagdeel 2: gegevens: beheer en eigendom
- inventarisaties: metadata en procesbeschrijvingen
- centrale registraties en koppelingen
- verantwoordelijkheden: eigendom en beheer van gegevensverzamelingen.

Dagdeel 3: procedures en beleid
- archiefwetgeving
- elektronisch bestuurlijk verkeer
- elektronische handtekeningen
- persoonsgegevens
- informatiebeleid.

Dagdeel 4: middelen: implementatie DMS/RMA
- van visie naar systeem
- selectie: NEN 2082, MoREQ, DoD 5015.2
- implementatie: fasen
- organisatorische impact.

Dagdeel 5: competenties
- opleidingsniveau en competenties van de informatiemedewerker
- ambities en kansen
- DIV-scan.

Dagdeel 6: casus en discussie
Aan de hand van een voorbeeldscenario wordt ingegaan op specifieke situaties bij de organisatie van de cursist en in onderlinge discussie worden specifieke vragen beantwoord.

DATA, LOCATIE EN KOSTEN
Voor de data en locaties van deze cursus kunt u de cursusplanner raadplegen. De De kosten voor de cursus zijn € 995, inclusief cursusmateriaal en catering. BTW is niet verschuldigd. U kunt zich inschrijven door het inschrijfformulier in te vullen.

LITERATUUR
- Documentmanagement in bedrijf
- DSP in bedrijf.

Klik hier voor het downloaden van de cursusbeschrijving (PDF)